Ailesi Tarafından Katledilen Yönetmen Babek Khorramdin'in Babasının, Daha Önce De Damadı İle Kızını Öldürdüğü Ortaya Çıktı

463

21 Mayıs 2021
Magazin

İran bugün 47 yaşındaki yönetmen Babek Khorramdin'in ölümüyle sarsıldı. Khorramdin, başkent Tahran'da aynı evde anlaşmazlık yaşadığı annesi ve babası tarafından öldürüldüğü ve cansız bedeninin üç parçaya ayrılarak Ekbatan bölgesindeki bir çöp konteynerine atıldığı öğrenildi.

Ülke gündemine oturan olayın ardından yakalanan baba Abdullah Horramdin, cinayeti eşi ile birlikte işlediklerini itiraf etti. Babek Khorramdin emniyet güçlerine verdiği ilk ifadesinde, "Yemeğine uyku ilacı katarak etkisiz hale getirdik. Sonra banyoya götürdük. Ardından cesedi bir valizin içine koyarak en yakın çöpe attık" dedi.

Cinayetten dolayı pişman olmadığını belirten Babek Khorramdin, verdiği ikinci ifadesinde ise damadını ve kızını da aynı şekilde öldürdüklerini itiraf etti. Khorramdin, "2011 yılında damadımı ve 2017 yılında da kızımı ahlaki sorunları nedeniyle öldürdüm" ifadesini kullandı.

İranlı yönetmen Babek Khorramdin'i öldüren anne ve babaya ilişkin yargı süreci devam ediyor.

1974 yılında Tahran'da doğan Babak Khorramdin, 2009 yılında Tahran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden sinema alanında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu, 2010 yılında çalışmalarına devam etmek için Londra'ya gitti.

Babak Khorramdin 'in filmleri arasında "Renksiz Sarışın Yolsuz", "Salı: Anne", "Rosen (Corso)" ve "Kes" gibi kısa ve uzun metrajlı filmler bulunuyor. Khorramdin'in en ünlü filmi, yurtdışındaki öğrenci yaşamıyla ilgili deneyimlerinden ilham alarak 2013 yılında yaptığı "Yaşar İçin Yemin Mektubu" idi.

Paylaş

Kaynaklar