Şarkıcı Sinead O'connor'dan Korkunç İtiraf: Şarkıcı Prince'in Evindeki Tacizden Kaçarak Kurtuldum

533

24 Mayıs 2021
Magazin

1990'larda 'Nothing Compares 2U' adlı şarkı ile hafızalarda yer edinen Sinead O'Connor, gelecek ay 'Remembering' (Hatıralar) adlı anı kitabını çıkaracak. O'Connor kitabında ünlü şarkıcı Prince ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

O'Connor, kitabında 1991'de "Nothing Compares 2U" adlı şarkısının uluslararası müzik listelerinde bir numara olmasının ardından 2016 yılında yaşamını yitiren ABD'li şarkıcı Prince'in kendisini Hollywood'daki malikanesine davet ettiğini yazdı. 54 yaşındaki İrlandalı şarkıcı, kitabında Prince'yle ilgili çarpıcı suçlamalarda bulunurken şu ifadeleri kullandı:

"Söz konusu malikanede Prince'in fiziksel şiddetine ve tacizine uğradıktan sonra gece yarısı bir fırsatını bulup oradan yaya olarak dışarı kaçtım. O gece Prince'in elinden zor kurtuldum. Prince bana röportajlarımda küfür ettiğim gerekçesiyle fiziksel saldırıda bulundu. Ama o aslında kadınları şiddetli bir şekilde taciz eden biriydi."

Yaşadığı şoku ve dehşet dolu dakikaları halen unutamadığını söyleyen O'Connor sözlerine şöyle devam etti: "Prince o gece bana daha sert yumruk atabilmek için yastık savaşı yapmayı da önerdi. Yaşadığım şoku ve dehşet dolu dakikaları hala ürpererek hatırlıyorum. Ben olay gecesi malikaneden yaya olarak kaçtıktan sonra Prince beni otomobiliyle takip ederek otoyolda da kovaladı. Neyse ki kaçmayı başardım."

2018'de dinini değiştirip Müslüman olup Shuhada Davitt adını alan şarkıcı, İslam'ı seçtiğini açıklamıştı. Sinead O'Connor, "Müslüman olduğum için gurur duyuyorum. Bu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam'a götürüyor" demişti.

Paylaş

Kaynaklar