Ünlü Oyuncu Romy Walthall Hayatını Kaybetti

674

02 Haziran 2021
Magazin

Bir döneme damga vuran ünlü sinema sanatçısı Romy Walthall vefat etti. 57 yaşındaki Romy Walthall Los Angeles’ta hayata gözlerini yumdu.

Ünlü oyuncu Romy Walthall’ın vefatını oyuncu ve yönetmen Morgan Krantz Variety dergisine yaptığı açıklamayla duyurdu. Ünlü oyuncunun ölüm nedeni olarak kalp durması gösterildi. Ölüm tarihinin ise 19 Mayıs olduğu fakat yeni açıklandığı öğrenildi.

Ünlü oyuncu Romy Walthall!ın 3 çocuğu vardı.

ROMY WALTHALL KİMDİR?

Romy Walthall 16 Eylül 1963'te Pasadena'da doğdu.

İlk olarak Jerry Bruckheimer'ın Kalp Hırsı filmiyle sinemaya adım atan Walthall, günümüzde kült olan birçok korku filminde rol almıştı.

Howling IV ve Howling: New Moon Rising en çok dikkat çeken filmleri arasında yer aldı. 1997'de Face/Off filminde Sean Archer'ın (John Travolta) nevrotik sekreteri Kimberley'yi oynadı.

Televizyon kariyeri de dolu dolu olan Walthall, 1991'de "Man of The People" sitcom'u ile dikkat çekti. 1994'te Hotel Malibu'daydı. "Civil Wars" ve "Murder One" ın yanı sıra The X-Files, Camp Nowhere, Charles in Charge gibi dizilerde de boy gösterdi.

Walthall'ın son filmi 2011'de yayınlanan "Os & 1s" oldu. Bu filmde oğlu da rol aldı. Oyunculuğu bıraktıktan sonra San Fernando Valley'de oyunculuk eğitimi verdi.

Paylaş

Kaynaklar