9 Yıl Sonra Yeniden! Brezilyalı Oyuncu Neymar, Pes'in Kapak Yüzü Ve Elçisi Oldu

420

21 Temmuz 2021
Spor

Paris Saint-Germain süperstarı Neymar, Japon eğlence şirketi Konami ile ortaklığını açıkladı. Başarılı futbolcu ayrıca resmi PES elçisi olarak seçildi. Merakla beklenen PES 2022'nin kapak yüzü olan Neymar, 2013 yılında Cristiano Ronaldo ile bu heyecanı paylaşmıştı.

PES 22, Konami için oldukça önemli bir video oyunu. PES 21, 20'nin sadece transfer güncellemesi alan versiyonu olarak karşımıza çıktı. Bu sebeple Konami'nin 2 yıldır PES 2022 üzerinde çalıştığı biliniyor. İlk fragmandan itibaren büyük beğeni toplayan PES 22 için de özel bir isimle iş birliği duyuruldu.

Brezilyalı futbolcu, Twitter'da takipçilerine yaptığı bir gönderide duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Iconic Moments hakkında açıklamada bulundu: "#PES2021 ve sonrası için Resmi Elçi olarak KONAMI ile ortaklık kurduğumu duyurmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Yakında ikonik bir PES anımız olacak, bu yüzden gel ve oyna!"

Oyunseverler merakla PES'in yeni versiyonunun bu yıl çıkmasını bekliyor. PES 22 için resmi bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak iddialara göre PES 2022, Eylül ayının ikinci haftası oyuncularla buluşacak.

Konami'nin geliştirdiği futbol serisi Pro Evolution Soccer'ın yeni yapımında, Ronaldo ve Neymar kapakta bir araya geldi. 25 Eylül 2012'de satışa sunulan PES 2013'ün kapak fotoğrafında Cristiano Ronaldo'nun yanında dönemin parlayan genç yeteneği Neymar da kapağa dahil edildi.

Paylaş

Kaynaklar