Aziz Yıldırım'ın, "kovduklarımı Geri Getiriyor, Alex De Dönerse Şaşırmam" Kehaneti Gerçek Mi Oluyor?

746

03 Temmuz 2021
Spor

Fenerbahçe'nin teknik direktörlüğe Vitor Pereira'yı getirmesi spor kamuoyu adına sürpriz oldu. Daha önce 2015-2016 sezonunda sarı-lacivertli takımı çalıştıran Portekizli hoca, şampiyonluğu Beşiktaş'a kaybedince Aziz Yıldırım tarafından gönderilmişti. Başkan Ali Koç tarafından 5 yıl sonra yeniden Fenerbahçe'nin başına getirilen Portekizli hoca bu konuda ilk değil.

Ali Koç, teknik direktör olarak Aziz Yıldırım'ın, "Ben olduğum sürece Fenerbahçe'de çalışamaz" dediği Ersun Yanal'ı göreve getirdi. Üstelik Koç da buna benzer bir açıklama yapmıştı. Ali Koç, "Ne bugün, ne de yarın Ersun hoca gündemimizde olmayacak" demişti. Teknik ekipte de yine Yıldırım döneminde ilişiği kesilen Marco Aurelio ve Selçuk Şahin gibi isimlere şans verdi. Volkan Demirel da yardımcı antrenör oldu.Emre Belözoğlu'nu futbolcu olarak geri döndü, sonra sportif direktör oldu, en son da teknik direktör olarak denendi.

Yine idari menajer Volkan Ballı da Ali Koç döneminde Fenerbahçe'ye dönen isimler arasındaki yerini aldı. Aziz Yıldırım son basın toplantısında özellikle Ballı'nın Fenerbahçe'ye dönüşünü eleştirmiş ve "Kulübü şike yapmakla suçlayan bu adam oradan gidecek. Yoksa Ali Koç'u da onunla birlikte yollarım" şeklinde konuşmuştu.

Son basın toplantısında bu duruma dikkat çeken eski başkan Aziz Yıldırım, "Benim gönderip de geri getirmedikleri bir Alex kaldı. Herhalde artık onu da getirirler" diyerek ironik bir gönderme yapmıştı.

Paylaş

Kaynaklar