F.bahçe Ve G.saray, İrfan Can'da Olduğu Gibi Boupendza İçin De Birbirine Girdi

897

07 Temmuz 2021
Spor

Serdar Dursun'u kadrosuna katan Sarı-Lacivertliler, bir forvet transferi daha yapıp diğer bölgelere odaklanmak istiyor. Geçen sezon devre arasında Boupendza için Hatay'la temas kuran Sarı-Lacivertliler, Avrupa piyasasında istediği tipte oyuncuyu bulamamasından sonra tekrar Boupendza'ya yöneldi. Ancak devreye Galatasaray da girdi.

Fenerbahçe'nin Boupendza için 6-7 milyon euro civarında bir bütçe ayırdığı konuşuluyor. Sarı-Kırmızılılar'da Gabonlu golcü için bu seviyelerde bir para ayırdı. 8 milyon euro talebi olan Hatay ise teklifleri beklemeye aldı. Boupendza'ya İtalyan ekibi Atalanta'nın da ilgisi var.

Aaron Boupendza için 10 milyon euroyu getiren takım transferde mutlu sona ulaşacak. Ancak F.Bahçe ve G.Saray'ın bu paralara çıkması zayıf ihtimal. Boupendza, Türkiye'de kalmaya karar verirse transferin akıbetini kendisi belirleyecek.

Süper Lig'de 36 karşılaşmaya çıkıp 22 gol atan Boupendza, sezonu gol kralı olarak tamamladı. Gabonlu oyuncu 9 numara, hücumun sol ve sağ kenarında da oynayabiliyor. 24 yaşındaki futbolcunun topu yarı alanda oynayan bir takımda nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.

Paylaş

Kaynaklar