Galatasaray, Oğulcan Çağlayan'ın Lisansını Nasıl Çıkarttı? İşte Perde Arkasında Yaşananlar

553

04 Eylül 2021
Spor

Hürriyet'in haberine göre Galatasaray, UEFA'dan gelecek yayın parasını beklemeden harekete geçti ve Rizespor'a Oğulcan Çağlayan için 1.2 milyon euro ve 506 bin TL'lik tazminatı ödedi.

Sarı kırmızılılar önceki gün TFF ile temasa geçerek, UEFA'dan gelecek yayın parasının Oğulcan'ın cezasına mahsuben Rizespor'a ödenip ödenmeyeceğini ve tarihini sordu. TFF'den gelen yanıt; "10 Eylül'de ödeme yapılacak" şeklinde oldu. G.Saray bunun üzerine, "2 Eylül'de (dün) UEFA'ya, 8 Eylül'de TFF'ye oyuncu listesini vermek zorundayız. Parayı biz ödeyip lisansı çıkaralım, siz sonra bize verirsiniz" dedi.

TFF bu kez, "Parayı bize değil, Rizespor'a ödeyin. Lisans için gereken muvafakatnameyi onlar göndermeden futbolcuya lisans veremeyiz" cevabını verdi. G.Saray parayı Çaykur Rizespor'un banka hesabına gönderirken, noter aracılığı ile bir ihtarname çekip, "Uzlaşmıyorum. Yargıtay kararı bozarsa bu parayı faiziyle alacağım. Bu ödemeyi lisans çıkarmak için yazıyorum" bildirisinde bulundu. Böylelikle Oğulcan Çağlayan'ın Türkiye'de ve Avrupa'da oynamasını sağlayacak lisans çıkarıldı.

Paylaş

Kaynaklar