Gözyaşlarıyla Verdiği Röportajla Türkiye'nin Gündemine Oturan Merve Akpınar'ın, Okula Alınmadığı İddia Edildi

198

08 Temmuz 2021
Spor

Geçtiğimiz günlerde Hentbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Ankara'ya gelen Merve Akpınar gözyaşlarına boğularak verdiği röportajla Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Spor camiası başta olmak üzere birçok kişi ve kurumdan destek gören Merve'nin idareciler tarafından öğrencisi olduğu okula alınmadığı iddia edildi.

Kendileri için bir spor salonu isteyen Akpınar ve yanındaki basın mensupları, okul yönetimi tarafından okula alınmadığı öne sürüldü. İdare, bu tavra gerekçe olarak Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talimatını gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde öğretmenleri Bayram Kaplan ile birlikte, Hentbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Ankara'ya gelen Merve Akpınar, verdiği röportajda ağlayarak şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bayram hoca beni seçti, çok teşekkür ediyorum. İlk başladığımda 'Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın' diyerek beni dışladılar. Sonra ben de 'Hayır, ben neden oynamayayım?' dedim. O zaman kendime bir söz verdim. 'Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim' diye. Hem kendim çalışacağım, hem kendi mesleğimi yapacağım, hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, hiç bırakmayı da düşünmüyorum."

Paylaş

Kaynaklar