La Liga, Barcelona'ya Esneklik Göstermedi! Messi'nin Kalması İçin Takımdaki Birçok Futbolcuyla Yollar Ayrılıyor

941

06 Temmuz 2021
Spor

La Liga'nın yürürlükte olan finansal kriterleri, Barcelona ile Messi arasındaki görüşmeleri durma noktasına getirdi. Katalan devi takımdaki oyuncuların bir kısmıyla yolları ayırarak kaynak yaratmaya çalışsa bile bu girişim Arjantinli yıldızı takımda tutmak için yeterli olmayabilir.

Barcelona takımda kalmaya ikna ettiği yıldız futbolcuyla sözleşme imzalamak isterken La Liga'nın finansal kriterlerine takılmış ve imza ertelenmişti. Konuyla ilgili La Liga yönetimiyle görüşen Barcelona istediği yanıtı alamadı. Sport'ta yer alan habere göre Barcelona yönetimi, La Liga Başkanı Javier Tebas ile görüşerek finansal kriterlerde esneklik talep etti. Ancak Javier Tebas, Barcelona'ya herhangi bir esneklik tanınamayacağını kulübe iletti.

Maaş bütçesini boşaltmaya çalışan Barça şu ana kadar Francisco Trincao'yu Wolverhampton'a kiralarken Mettheus Fernandes'in de sözleşmesini feshetti. Junior ile de kısa süre içinde yolları ayırmayı hedefleyen yönetim Samuel Umtiti'yle yolları ayırmaya çok yakın ancak bunlar yeterli olmayacak. Barcelona'nın Lionel Messi için daha büyük bir revizyona ihtiyacı olacak.

Paylaş

Kaynaklar