Lazio, Ozan Tufan'ı Transfer Edebilmek İçin Fenerbahçe'ye Vedat Muriqi'i Önerdi

713

24 Mayıs 2021
Spor

İtalya Serie A'da Lazio, Fenerbahçe'de kariyer sezonunu oynayan Ozan Tufan'ı kadrosuna katmak istiyor. Sarı-lacivertlilerde ise golcü arayışı sürerken iki takım için orta yolun bulunacağı bir teklif gündeme geldi. Çizme ekibi, Kanarya'ya Ozan'ı Vedat Muriqi takasında kullanabileceği 3 farklı seçenek sundu.

Her fırsatta yurt dışında oynamak istediğini açıklayan Ozan Tufan için Fenerbahçe yönetimi 20 milyon euro serbest kalma maddesini sözleşmesine koydurmuştu. İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa kulübünün peşinde olduğu Ozan Tufan için İtalyan kulübü Lazio'dan yönetime ciddi bir teklif geldi.

Ajansspor'un haberine göre; Lazio kulübü 17 milyon euro karşılığında Fenerbahçe'den satın aldıkları Vedat Muriqi için, Ozan Tufan karşılığında Sarı-lacivertli kulübe 3 ana teklifte bulundu.

Her iki kulübün yetkililerinin önümüzdeki günlerde bir araya geleceği ve bu konu hakkında bir görüşme yapması bekleniyor. Vedat Muriqi geri dönmek için yönetime onay verirken Ozan Tufan'da futbol hayatını yurt dışında sürdürmek istediğini yönetime resmen bildirdi.

Paylaş

Kaynaklar