Necati Ateş'ten Eskişehirspor'a Veryansın: Haciz Başlatırdım Ama Adamlık Nedir Bilsinler

179

03 Temmuz 2021
Spor

2012-13 ve 2013-14 sezonlarında Eskişehirspor'da forma giyen Necati Ateş, Mayıs 2014'te alacakları ödenmediği için TFF tarafından haklı görülünce boşa çıkmıştı.

Eskişehirspor'dan yıllık 1 Milyon 500 bin Euro kazanan Necati, o dönem yıllık 800 bin TL'ye Kayseri Erciyesspor ile anlaşmıştı. Aradaki 700 bin Euro için iki taraf orta yolu bulamayınca davalık oldu. Davanın sonunda kazanan Necati Ateş oldu. 29 Haziran Salı günü kesinleşmiş karar Siyah-Kırmızılı kulübe ulaştı.

Yaşanan süreçle ilgili Aytaç Ersoy'a konuşan Necati Ateş, kendisini taraftarların önüne atanlara sitem etti. Eski futbolcu, "Temmuz 2019'da Mehmet Şimşek bir tweet atmıştı. Davayı Eskişehirspor'un kazandığını, kulübün 12 Milyon TL'lik bir borçtan kurtulduğunu yazan haberi paylaşıp, 'Nasıl gençler eğleniyor muyuz' notunu eklemiş.

İnsanları kandırıp, bize küfür ettiriyorlardı, şimdi imza için yalvarıyorlar. Herkes haddini bilecek. Taraftara hoş görünmek için sıkıp sıkıp duruyorlardı" dedi.

Kesinleşen 700 bin Euro'ya değinen Ateş, "Kulüp düzlüğe çıkana kadar ben para talep etmeyeceğim ama yapılanları da unutmayacağım. O gün atılan Tweet'in altına yapılan gereksiz, beni kötüleyici yorumlar beni üzdü. Şu an istesem haciz, her şeyi yaparım.

Ama koskoca bir çınara neden zarar vereyim? Adamlık nedir bilsinler. Orada bizi sevenler, benim sevdiğim insanlar var. Oradaki taraftara yanlış algı yaratıp bizi kötülediler" ifadelerini kullandı.

Paylaş

Kaynaklar