Sakatlıklarla Başı Dertte Olan Ünlü Futbolcu Wilshere'ı Kimse Takımında İstemedi! Çocuklarına Durumu Bir Türlü Açıklayamıyor

753

26 Ağustos 2021
Spor

Altyapısından yetiştiği Arsenal'de dönemin teknik direktörü Arsene Wenger tarafından A takıma çıkarılan ve henüz 22 yaşındayken piyasa değeri 33 milyon euroya kadar yükselen İngiliz futbolcu, yaşadığı sakatlıklar sonrasında futbolu bırakma noktasına geldi. The Atletic'e konuşan Wilshere çocuklarının da bu durumdan etkilendiğini belirtti.

Jack Wilshere'ın açıklamalarından satır başları:

"Arsenal'dan ayrılmamalıydım. Arsene'i tanıyordum, bana bir futbolcu olarak ne kadar değer verdiğini de biliyordum eğer hazır olursam, bir sürü maç olduğunu ve kendimi o takıma sokabileceğimi de biliyordum.

Çocuklarım artık her şeyi anlayabilecek yaştalar. Dokuz yaşındaki oğlum bana 'MLS hakkında ne düşünüyorsun?' veya 'La Liga'da neden oynamıyorsun?' gibi sorular soruyor. Ona bu durumu açıklamak çok zor. Neden bir kulüp bana talip olmuyor? Bilmiyorum.

Sokakta insanlar neden İngiltere'de büyük bir kulüpte oynamadığımı soruyorlar. Kimse beni istemiyor diyorum ama bunu anlamıyorlar. Wilshere, yine sakatlanacak diye düşünülmeyen bir yerde yeni bir başlangıç yapmak istiyorum"

Paylaş

Kaynaklar