Şampiyonluk Maçı Öncesi Çarpıcı İddia! Lille'de Teknik Direktör Christophe Galtier Takımdan Ayrılıyor

365

25 Mayıs 2021
Spor

Ligue 1'de şampiyonluk mücadelesi son haftaya kadar sürerken Lille, Angers karşısında 3 puanı alması durumunda PSG'nin sonucundan bağımsız olarak şampiyonluğunu ilan edecek. Kritik mücadele öncesinde ortaya atılan bir iddia ise bomba etkisi yarattı. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Lille teknik direktörü Christophe Galtier'in takımdan ayrılacağı öne sürüldü.

L'Equipe'te yer alan habere göre; Galtier Lille'i şampiyon yapsa da yapmasa da sezon bitince takımdan ayrılacak. Geçtiğimiz haftalarda Olympique Lyon'un başına geçeceği konuşulan 54 yaşındaki çalıştırıcıyla bir başka Ligue 1 takımı Nice'in de ilgilendiği ve en avantajı kulüp olduğu belirtildi.

Nice mevcut teknik direktör Adrian Ursea ile yollarını ayırıp göreve Galtier'yi getirmeye hazırlanırken, kulüp sahibi Jim Ratcliffe, gelecek sezon takımı tanınmış ve başarılı bir teknik direktöre emanet ederek takımın sürekli zirveye oynayıp şampiyonluk kovalama projesine hız vermek istiyor. Jim Ratcliffe'in Galtier'ye hatırı sayılır bir transfer bütçesi vereceği ve istediği takımı kurmak için tüm taleplerini karşılayacağı aktarıldı.

Çıkan haberlere karşın Lille cephesi ise başarılı teknik adamın ayrılacağına ihtimal vermiyor. Şampiyonluk yarışı devam ettiği için sözleşme görüşmelerini sezon sonuna bırakan Lille'in Galtier ile yola devam edeceğinden şüphe duymadığı ve başka hiçbir teknik direktörle iletişime geçmediği kaydedildi.

L'Equipe'in geçtiğimiz haftalarda yayınladığı haberde, Lille'in ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç içinden geçtiği ve sezonun sona ermesiyle Galtier'in dışında birçok futbolcu ile yolların ayrılabileceği kaydedilmişti.

Paylaş

Kaynaklar