'şike Var Mı?' Sorusuna Ümit Karan'dan Olay Yanıt: Paranın Olduğu Yerde Her Şey Olur

533

09 Haziran 2021
Spor

Haberler.com'a konuk olan Ümit Karan, gündemi sallayacak demeçler verdi. Galatasaray'ın efsane golcülerinden Karan, şimdilerde teknik direktörlük kariyerini parlatmak için çalışmalarını yapıyor. Karan, kariyeri, Türk futbolunun sorunları, altyapı, yöneticilerin kadrolaşması gibi birçok konuda samimi sözler kullandı.

İşte Karan'ın açıklamalarından satır başları:

"Paranın olduğu yerde her şey (şike) olabilir, bilemiyorum. O dönem futboldan soğudum. Stadyuma iki sene giriş yasağım vardı. Küstüm ama pes etmedim. Ağır geldi. Ben onlarla ilk baştan beri düşmanlık ediyorum.

Bu ülkede herkes bir yere, kahvaltıya falan davet edilmiştir. %90'ı katılmıştır ama ben o %10 arasında yer aldım.

Özel hayatınızda yaşadığınız şeyler tabii ki tercih edilmeniz etken. Bir yerlere yalvarıp gelenler var biliyoruz. Futbolun ahbap çavuş ilişkisi olmaması lazım. Federasyon başkanı iş adamı olsun da altındakiler de futbol adamı olsun.

Neden bir eski futbolcu federasyon başkanı değil .Mesela ben niye değilim, örnek veriyorum futbolcular daha iyi bilir. Bir tek Hamit'le olmaz bu işler. Federasyonda daha çok futbolcu olmak lazım. Dünya Kupası ev sahipliği için Almanya ile yarıştık. Ben UEFA olarak FIFA olarak karşımda iki grup görüyorum. Birinde Beckenbauer, Rummenigge gibi isimler getirmişler. Sevdiğimden söylüyorum Ali Dürüst, Nihat Özdemir gibi müteahhit getirmişsin. Ben bu organizasyonu kime veririm. Gel inşaat yapalım dersek bize vereceksin. Bizim eski futbolcularımızı kullanmamız lazım."

Paylaş

Kaynaklar