Son Dakika: Olimpiu Morutan, Galatasaray'da! Bonservisi İçin 3.5 Milyon Euro Ödenecek

246

26 Ağustos 2021
Spor

Galatasaray yılan hikayesine dönen Morutan transferinde mutlu sona ulaştı. Sarı-kırmızılı kulüp, Rumen futbolcuyla 5 yıllık sözleşme imzalarken transferin 3.5 milyon euro karşılığında gerçekleştiğini açıkladı.

Galatasaray'dan yapılan açıklama şöyle, "25.04.1999 doğum tarihli Profesyonel Futbolcu Olimpiu Vasile Morutan'ın transferi konusunda FCSB ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski Kulübüne 3.5 milyon euro tutarında transfer bedeli ödenecektir. Transfer bedeli ödemesi üç yıla yayılmış bir ödeme planı doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Futbolcuyla 2021-2022 sezonundan başlamak üzere 5 yıllık anlaşma imzalanmıştır."

Transferinin ardından konuşan Morutan, "Türkiye'nin en büyük kulübü Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Galatasaray'ın geçmişini, tarihini ve hangi büyük futbolcuların burada oynadığını çok biliyorum. Galatasaray taraftarına da en yüksek seviyede oynayacağıma söz veriyorum. Galatasaray taraftarını çok yakından biliyorum ve tanıyorum. 50 bin ateşli taraftarın önünde oynamak için de sabırsızlanıyorum" dedi.

Rumen basınına açıklama yapan Gigi Becali, "Olimpiu Morutan'ı 5,7 Milyon euro karşılığında Galatasaray'a sattım. Rakam 5.7 milyon euro. Şimdi Morutan için 4.2 milyon euro ödenecek. Galatasaray, Avrupa Ligi gruplarına katılmaya hak kazanırsa, 1.5 Milyon euro daha ödenecek" ifadelerini kullanmıştı.

Paylaş

Kaynaklar