Tutuklanan Yıldız Futbolcu Benjamin Mendy, Hapishanede Ünlülerin Kaldığı Kısımda Kalamayınca Sinir Krizi Geçirdi

565

02 Eylül 2021
Spor

İngiltere'de geçtiğimiz günlerde Premier Lig'in son şampiyonu Manchester City'nin yıldızı Benjamin Mendy'nin tutuklanması gündeme oturdu. Tecavüz ve taciz suçlamalarıyla tutuklu yargılanan Fransız futbolcunun, hapishanede sinir krizi geçirdiği öne sürüldü.

Goal.com'un The Sun'dan aktardığı habere göre; hapisane gardiyanlarından biri Mendy'nin hem kendi hem de personel güvenliği için özel kısımda kalacağını sandığını belirtirken, "Gerçekle yüzleşmek onun için çok acı bir farkındalık anıydı. Mutlu değildi ve kendisini kontrol edemedi" dedi.

Mendy hakkındaki beş suçlama 16 yaşından büyük üç kişiyle ilgili ve eylemlerin Ekim 2020 ile Ağustos 2021 arasında gerçekleştiği öne sürülüyor. Paris banliyölerinden Longjumeau'da doğan Mendy, 2017 yazında 52 milyon sterlin karşılığında Monaco'dan tranfer edilmiş ve geçirdiği ağır sakatlıklara rağmen takımdaki yerini korumuştu.

Manchester City soruşturma nedeniyle Mendy'nin sözleşmesinin askıya alındığını açıklarken, süreç tamamlanana dek bu konu hakkında ikinci bir açıklama yapılmayacağını açıklamıştı. 10 Eylül'de yargı önüne çıkacak olan Mendy'nin kendisine yönelik suçlamalar karşısında yapacağı savunma şimdiden büyük bir merakla bekleniyor.

Paylaş

Kaynaklar